podatek

Jesteś przedsiębiorcą i rozważasz rozszerzenie działalności, ale nie wiesz, czy warto inwestować w budowę kolejnej murowanej hali produkcyjnej? Rozważ zakup hali namiotowej, dzięki której szybko i mniejszym nakładem środków będziesz w stanie zwiększyć produkcję, bez konieczności wstrzymywania dotychczasowych prac. Jak to możliwe? Zobacz, jak wygląda budowa hal przemysłowych w oparciu o naszą ofertę i przekonaj się, że stać Cię na to!

Budowa hal przemysłowych – czy potrzebujesz pozwolenia?

Wielu przedsiębiorców obawia się, że budowa hali przemysłowej zawsze musi oznaczać wypełnianie niezliczonej ilości dokumentacji, aby uzyskać pozwolenie na budowę. W przypadku, gdy planują oni korzystać z hali produkcyjnej, jedynie przez pewien czas w roku rzeczywiście warto rozważyć inne dostępne opcje.

Hale produkcyjne można podzielić na dwa główne rodzaje:

  • hale całoroczne,
  • hale sezonowe.

Hala całoroczna wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, gdyż zgodnie z polskim prawem budowlanym zamierzeniem hali całorocznej jest korzystanie z obiektu przez minimum 180 dni w roku. Jeśli jednak dodatkowa przestrzeń magazynowa czy produkcyjna jest potrzebna do Twojej działalności jedynie przez kilka miesięcy w roku, rozważ budowę hali sezonowej. Dlaczego? Aby postawić halę sezonową, która będzie potrzebna przez okres krótszy niż 180 dni (licząc od dnia budowy), wystarczy samo zgłoszenie budowy. To zdecydowanie upraszcza całą procedurę budowy hali.

Koszt budowy hal przemysłowych

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje postawienie hali przemysłowej? Pamiętaj, że ostateczny koszt budowy hali produkcyjnej uzależniony jest od wielu czynników takich jak np.:

  • wielkość i wysokość obiektu,
  • ilość i rodzaj zastosowanej stolarki drzwiowej i okiennej,
  • lokalizacja (geograficzna, pod względem połączeń komunikacyjnych oraz typu gruntu),
  • ocieplenie i dodatkowe udogodnienia,
  • rodzaj poszycia.

Niestety to nie koniec wydatków – w kosztorysie należy uwzględnić także koszty przygotowawcze, takie jak uzyskanie potrzebnych pozwoleń czy przygotowanie terenu do budowy (zbrojenie, wycinka drzew itp.).

Jeśli chcesz wstępnie rozeznać koszt budowy hali przemysłowej, wypełnij formularz wyceny, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą z odpowiednio dopasowaną ofertą. Nie wiesz, co będzie dla Ciebie najlepsze? Zdaj się na nas – doradzimy optymalne rozwiązania, aby sprostać Twoim oczekiwaniom i wyznaczonym budżetom.

Jaka konstrukcja będzie najlepsza?

Rodzaj konstrukcji wpływa również na cenę, choć w tym przypadku wybierasz rozwiązanie, które sprosta Twoim wymaganiom. Możemy Ci zaproponować:

  • hale aluminiowe,
  • hale stalowe.

Na czym polega różnica i kiedy zdecydować się na konkretną propozycję? Hale stalowe charakteryzuje przede wszystkim solidność – konstrukcja bardzo dobrze znosi działanie czynników atmosferycznych, a także odznacza się większą wytrzymałością na obciążenia śniegowe. Z tego względu hale przemysłowe wykonane ze stali poleca się w szczególności dla obiektów całorocznych.

Hale aluminiowe są lekkie, ale także wytrzymałe i, co równie ważne, szybkie w budowie. Polecamy to rozwiązanie zwłaszcza do budowy hal sezonowych typu magazynowe czy targowe. Konstrukcje wykonane z aluminium równie dobrze sprawdzą się w przypadku hal produkcyjnych.

Poszycie hali produkcyjnej – jakie wybrać?

Możesz wybierać spośród trzech najbardziej popularnych rozwiązań:

  • poszycia plandekowe przepuszczają światło do środka, jednocześnie zabezpieczając obiekt przed wiatrem i opadami atmosferycznymi,
  • poszycia z blachy trapezowej charakteryzuje większa wytrzymałość i sztywność, wykazują także lepszą odporność na działanie czynników atmosferycznych,
  • poszycia z płyty warstwowej zalecane są przede wszystkim do całorocznych hal przemysłowych. Spełniają one wszelkie wymogi przeciwpożarowe i odznaczają się wyjątkową trwałością.

Hale modułowe – co warto wiedzieć?

Nasze konstrukcje budujemy z myślą o Tobie i Twoich potrzebach. Wiemy, że czasy są niepewne i nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego, dlatego nasze namioty i hale tworzymy systemem modułowym. Co to oznacza?

Nie musisz od razu decydować się na budowę hali produkcyjnej o znacznych wymiarach. Najpierw stwórz powierzchnię, która będzie wystarczająca dla obecnej działalności. Jeśli zdecydujesz, że nadeszła najwyższa pora na zwiększenie metrażu, zgłoś się do nas w kwestii rozbudowy. System modułowy pozwala na zwiększenie długości obiektu o kolejnych 5 m; szerokość nie ulegnie zmianie. Takie rozwiązanie pozwala na rozbicie kosztów inwestycyjnych, a ponadto etap montażu kolejnych modułów nie wpływa na ciągłość Twojej działalności – pracujesz jak do tej pory.

Zalety hal przemysłowych

Nadal wahasz się pomiędzy budową hali murowanej a postawieniem sezonowej lub całorocznej hali przemysłowej? Poznaj 3 najważniejsze zalety naszych hal produkcyjnych:

  • krótki czas budowy – montaż może odbywać się nawet zimą,
  • funkcjonalność – projekt spełnia wymagane normy od A do Z, ale też przede wszystkim Twoje oczekiwania,
  • wytrzymałość – zastosowane prefabrykaty i elementy konstrukcyjne są solidne i wytrzymałe na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.