Hale namiotowe są bardzo atrakcyjną alternatywą dla budynków murowanych, które oprócz tego, że wymagają pozwolenia na budowę, wymagają również czasu oraz znacznie większych nakładów finansowych. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na inwestycję w namioty halowe. Jakie są plusy takiego obiektu? Czy istnieje możliwość ogrzania hal namiotowych w okresie jesienno-zimowym? Jeśli rozważasz kupno tego typu hali, nasz artykuł pomoże Ci podjąć decyzję. Zapraszamy do lektury.
Dlaczego warto wybrać hale namiotowe?
Hale namiotowe nie muszą być obiektami jedynie sezonowymi. W naszej ofercie znajdziesz również całoroczne hale, które są przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. Zanim jednak opowiemy o sposobach ogrzewania hal namiotowych, przedstawimy Ci zalety tego typu obiektów. Przede wszystkim aby z nich korzystać, nie musisz starać się o pozwolenie na budowę. Przepisy prawa jasno określają, że jeśli hala stoi w jednym miejscu nie dłużej niż 180 dni, nie wymaga zezwoleń, które, nie oszukujmy się, zajmują sporo czasu oraz tzw. papierologii, która zniechęca niejednego przedsiębiorcę. Co zrobić, jeśli 180 dni to zdecydowanie za krótko dla Twojego biznesu? Tajemnicą poliszynela jest fakt, że zgodnie z prawem, jeśli hala namiotowa zostanie po upływie sześciu miesięcy przeniesiona w inne miejsce, wówczas nie trzeba jej rozbierać ani starać się o pozwolenie. Co więcej, obecna technologia oraz materiały wykorzystywane do produkcji tego typu obiektów sprawiają, że w niczym nie ustępują one halom wybudowanym na stałe. Namioty halowe mają solidne, ale jednocześnie lekkie konstrukcje, dlatego wzniesienie takiego obiektu jest nieporównywalnie szybsze niż budowanie hal murowanych, zaś koszty użytkowania i tak są stosunkowo niskie. Tym, co je wyróżnia, jest elastyczność. W każdej chwili gdy zajdzie taka potrzeba, możesz rozbudować swój obiekt, zmodyfikować jakąś część lub przenieść ją w zupełnie inne miejsce. Uniwersalność przejawia się również w szerokim zastosowaniu hal namiotowych. Nasza firma oferuje hale koncertowe, wystawiennicze, targowe, warsztatowe i tym podobne.
Ogrzewanie namiotowe – czy jest konieczne?
Ogrzewanie hali namiotowej w okresie jesienno-zimowym, a nawet wczesną wiosną, gdy jest duża różnica temperatur pomiędzy warunkami panującymi wewnątrz hali a tymi na zewnątrz, jest niezbędne. Dlaczego? Na przykład z tego powodu, by uniknąć sublimacji wody. Źle dogrzane i izolowane hale narażone są na zniszczenie przechowywanego w hali towaru lub przestój w pracy spowodowany złymi warunkami pogodowymi, od których w takim przypadku jesteśmy uzależnieni.
Ogrzewanie hali namiotowej – jakie mamy możliwości?
Jeśli nasza hala namiotowa jest odpowiednio ogrzana i izolowana, niestraszne nam są załamania pogody, silny wiatr, opady śniegu czy gwałtowny spadek temperatury. Do najpopularniejszych urządzeń grzewczych należą nagrzewnice. Możemy spotkać trzy rodzaje nagrzewnic:
- zasilane prądem,
- olejowe,
- węglowe.
Olejowe oraz węglowe są w stanie szybko ogrzać przestrzeń hali magazynowej. Jednak w dobie poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla biznesu, nie są najlepszym wyborem, szczególnie dla planety. Nagrzewnice zasilane prądem są szczególnie polecane do ogrzewania sporych rozmiarów obiektów. Ich wpływ na środowisko jest zdecydowanie mniej niekorzystny, więc warto rozważyć ich zakup. Kolejnym sposobem ogrzewania hal namiotowych są promienniki ciepła. One również zasilane są energią elektryczną.
Rodzaj ogrzewania oraz liczba urządzeń uzależniona jest od wielkości obiektu.
Hale namiotowe skrojone na miarę Twoich potrzeb
Nasze projekty skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Nie ograniczamy się jedynie do gotowych rozwiązań. Naszą specjalnością są w pełni spersonalizowane projekty, a przy tym służymy jednocześnie fachowym doradztwem. Jeśli zastanawiasz się, jaki może być koszt zakupu hali namiotowej dopasowanej do specyfiki Twojego biznesu, zapraszamy do kontaktu. Możesz wypełnić nasz formularz, na podstawie którego będziemy mogli dokonać wstępnej wyceny obiektu.