ABC Inwestora
Elementy stalowe są zabezpieczone poprzez cynkowanie ogniowe, które polega na zanurzeniu wyrobów metalowych w ciekłym, roztopionym cynku. Powłoka cynkowa powstaje w wyniku reakcji pomiędzy żelazem, a cynkiem i tworzy się po obydwu stronach stali oraz na zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni profili zamkniętych.
Dach hali może być wykonany z pojedynczej warstwy plandeki lub tzw. termodach wykonany z podwójnej tkaniny poliestrowej pokrytej obustronnie PVC wraz ze zintegrowanym systemem kontroli i utrzymywania ciśnienia. Ściany mogą być pokryte plandeką PCV, blachą trapezową lub płytą warstwową z wypełnieniem z poliuretanu.
Konstrukcja namiotu składa się z profili aluminiowych (słupy, rygle) i elementów złącznych stalowych, ocynkowanych ogniowo (płatwie, połączenie słupa z fundamentem, połączenie słupa z ryglem, połączenie kalenicowe).
Oferta naszej firmy zawiera wynajem hal namiotowych dla klientów, którzy potrzebują zadaszenia na krótki czas. Jest to idealne rozwiązanie dla sezonowych lokali usługowych oraz dla imprez okolicznościowych.
Standardowo w ofercie, proponujemy bramę przesuwną, pokrytą plandeką lub blachą trapezową. Przy pokryciu ścian płytą warstwową oferujemy bramę segmentową ręcznie lub elektrycznie podnoszoną do góry. Istnieje możliwość montażu drzwi stalowych bądź aluminiowych, a także okien PCV i aluminiowych, przystosowanych systemowo do montażu w płycie warstwowej.
Po upłynięciu 3-letniej gwarancji jest możliwość jej przedłużenia. W takim przypadku niezbędny jest przegląd hali przez firmę 4 TECH Sp. z o.o. S.K., polegający na naciągnięciu lin, pasów i sprawdzenia wszystkich połączeń. Po wykonaniu przeglądu, gwarancja może być przedłużona na kolejne 2 lata.
Dopuszczalne są małe nierówności terenu, przy nierównym podłożu jest możliwość zastosowania regulowanych pod względem wysokości słupów.
Tak, jednak jest też możliwość zamówienia samej hali bez montażu i transportu.
Przy ciężkiej konstrukcji stalowej, Podatek wynosi 22,86 zł za m2 powierzchni użytkowej.
Jeśli hala nie jest na stałe powiązana z gruntem to podatek wynosi 2% wartości hali określonej na podstawie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.
Tak, jeśli na dachu znajduje się zalegająca warstwa śniegu jest obowiązek odśnieżenia bez względu na pokrycie.
Najcieplejszym wariantem jest pokrycie dachu i ścian płytą warstwową.
Najlepszym rozwiązaniem jest termodach, składający się z dwóch warstw plandeki, do której za pomocą czujników i pompy jest wtłaczane powietrze, rolą czujników jest sprawdzanie ciśnienia i w razie potrzeby uruchomienie pompy.
Tak. Podczas użytkowania hali namiotowej, gdy stwierdzimy że powierzchnia jest niewystarczająca, możemy zwiększyć długość modułowo czyli co 5m. Szerokość pozostaje bez zmian.
Hala namiotowa może być montowana do istniejącego podłoża – brukowago, asfaltowego lub utwardzonego poprzez zagęszczenie gruntów. Zaleca się jednak wykonanie stóp fundamentowych pod każdy ze słupów.
Podpinka to druga warstwa plandeki PCV znajdująca się wewnątrz hali. Stosujemy ją, aby zapobiec efektowi skraplania się pary wodnej.
Projekt konstrukcyjny wykonujemy od 2 do 4 tygodni.
Po złożeniu wniosku czekamy około 2 miesięcy.
Okna aluminiowe są wpinane w płytę za pomocą specjalnych zapinek i nie trzeba przygotowywać do nich podkonstrukcji stalowej, jak ma to miejsce w przypadku okien PVC.
Czas realizacji to od 10 do 12 tygodni.
Czas realizacji to od 6 do 8 tygodni.
Na początku niezbędny jest projekt konstrukcyjny, który przygotowujemy w 4 egzemplarzach, z nim należy udać się do architekta, który przygotuje adaptację projektu do warunków lokalnych i złoży wniosek o pozwolenie budowlane w odpowiednim urzędzie.
Jeśli hala będzie obiektem tymczasowym, to wystarczy zgłoszenie na 120 dni. Jeżeli jednak będzie to trwała powierzchnia magazynowa, to niezbędne jest pozwolenie na budowę.
Termodach z zewnątrz przypomina poukładane obok siebie „poduszki”. Wykonany jest z podwójnej warstwy plandeki, a do jego prawidłowego działania niezbędna jest pompa, która wtłacza powietrze, a czujniki regulują i utrzymują ciśnienie wewnątrz dachu. Termodach niweluje efekt skraplania się pary wodnej oraz zapobiega zaleganiu śniegu.
Zazwyczaj inwestorzy stosują stopy fundamentowe potocznie nazywana szklankami.