Hala rolnicza
Hale na maszyny rolnicze to szybkie i wysokiej jakości rozwiązanie do budowy Twojego magazynu rolniczego w atrakcyjnej cenie. Nasze hale stalowe dla rolnictwa są idealne do budowy prefabrykowanych i łatwych w demontażu budynków rolniczych w niższej cenie niż prefabrykowane budynki betonowe. Przy budowie magazynów rolniczych należy wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. Nie wykańcza się tak samo magazynu na narzędzia, na słomę czy do przechowywania ziarna. Inaczej też będzie wyglądać namiot na maszyny rolnicze. Dlatego też nasz dział techniczny chętnie doradza i służy pomocą w doborze odpowiedniego obiektu oraz jego wyposażenia. Hale o konstrukcji stalowej, duże z przesuwnymi lub dwuskrzydłowymi drzwiami, z oknami wentylacyjnymi, termodachem i obustronną obudową z płyty warstwowej itd. – stworzymy i zrealizujemy każdy projekt.
Hale rolnicze – producent kompleksowych rozwiązań
Duże gospodarstwa rolne, które są nastawione na rozwój i wdrażanie innowacji, potrzebują odpowiedniego zaplecza. Tradycyjne obory murowane nie zawsze są w stanie sprostać potrzebom współczesnego sektora hodowlanego i rolniczego, dlatego ich miejsce powoli zajmują nowoczesne obiekty. Zaliczają się do nich hale stalowe rolnicze, które dostępne są w naszej ofercie. Zajmujemy się ich kompleksowym wykonawstwem, począwszy od opracowania projektu aż do montażu konstrukcji i oddania klientowi gotowego budynku.
Hale dla rolnictwa – nowoczesne budynki gospodarcze
Rozwój technologiczny sprawił, że na rynku dostępne są rozwiązania, które mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu klientom gotowych budynków, które znajdą zastosowanie w wielu sektorach rolnictwa. Wykonywane są z wysokiej jakości prefabrykatów stalowych, których jesteśmy producentem.
Hale namiotowe dla rolnictwa powstają w technologii szkieletowej złożonej z profili. Są one odpowiednio opracowane, dzięki czemu wyróżniają się doskonałymi właściwościami i parametrami technicznymi. Konstrukcje takie charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością na obciążenia oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych. Produkcja naszych hal rolniczych podlega ciągłej kontroli, co pozwala na wyeliminowanie ewentualnych błędów. Dzięki temu możemy zagwarantować, że każdy element konstrukcji spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa oraz jego parametry są zgodne z obowiązującymi normami technicznymi.
Hale stalowe rolnicze to obiekty uniwersalne, które można przystosować na potrzeby gospodarstwa. Podczas projektowania uwzględniamy wytyczne klienta oraz przeznaczenie budynku. To pozwala na rozbudowę konstrukcji o dodatkowe elementy, takie jak rampy, podjazdy oraz stolarkę otworową o określonych wymiarach. Hale znajdą więc zastosowanie jako przestrzeń do przechowywania maszyn rolniczych, hodowli zwierząt oraz jako nowoczesne zakłady przetwórstwa.
Obszerne namioty na maszyny rolnicze
Namioty rolnicze dobrze sprawdzają się jako przechowalnia sprzętu rolniczego. Obiekty te mogą być naprawdę duże, a całoroczna hala na maszyny rolnicze umożliwia ich ochronę przed deszczem, śniegiem i mrozem. W ogrzewanym obiekcie sprzęt rolniczy dłużej pozostaje sprawny. Poza tym, gdy hala na maszyny jest zadaszona i ogrzewana, w przypadku awarii łatwiej i sprawniej można je naprawić. Projektujemy i stawiamy garaże na maszyny rolnicze na wymiar. Każda hala rolnicza jest dostosowana do potrzeb przechowywanych maszyn i narzędzi. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy rozmiarów i wykończenia dla swojego nowego budynku rolniczego.
Etapy powstawania hal stalowych
Hale rolnicze produkowane przez firmę 4TECH wyróżniają się uniwersalnością, bezpieczeństwem oraz dopasowaniem do potrzeb Klienta/Inwestora (wybierz które bardziej pasuje).
Drogi Rolniku, od użytkowania hali rolniczej, dostosowanej do Twoich indywidualnych potrzeb dzielą Cię zaledwie 4 kroki, a mianowicie:
Krok I: Koncepcja
Pierwszym krokiem do realizacji hali rolniczej, jest stworzenie jej koncepcji, czyli ustalenia:
- wymiarów hali stalowej lub hali namiotowej
- przeznaczenia hali
- czasu magazynowania i specyfiki składowanych materiałów
Produkty firmy 4TECH wyróżniają się uniwersalnością, ponieważ produkowane są zarówno hale nieizolowane jak i izolowane.
4TECH w swojej ofercie posiada lekkie i nowoczesne hale namiotowe oraz wytrzymałe i niezawodne hale stalowe. Pozwala to dopasować halę rolniczą do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta/Inwestora.
Krok II: Projekt
Wykonywane przez 4TECH hale rolnicze projektowane są zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej.
Klient/Inwestor otrzymuje projekt konstrukcyjny hali wraz z fundamentami, który wykorzysta do uzyskania pozwolenia na budowę.
Krok III: Realizacja
Już nawet po 6 tygodniach od zamówienia (w przypadku hal namiotowych) 4TECH jest w stanie dostarczyć halę na miejsce i rozpocząć jej montaż. Wszystkie stalowe elementy hali rolniczej są ocynkowane ogniwo. Stalowe i aluminiowe elementy konstrukcyjne hali wykonane są zgodnie z normą PN-EN 1090. Materiał wykorzystywany na pokrycie ścian i dachu pochodzi jedynie od sprawdzonych producentów i posiada wymagane prawem budowlanym certyfikaty i atesty.
Krok IV: Gwarancja
60 miesięcy gwarancji którą firma 4TECH udziela na całą halę, pozwala Klientowi/Inwestorowi spać spokojnie w przekonaniu że zakupiona przez niego hala rolnicza spełni jego oczekiwania, a także pozwoli usprawnić funkcjonowanie gospodarstwa oraz będzie powodem do dumy przez wiele lat.
Hale dla rolnictwa – przeznaczenie
Nasze konstrukcje przystosowane są do wymagań współczesnego sektora rolniczego. Obiekty charakteryzują się funkcjonalnością oraz stwarzają wiele możliwości modyfikacji poszczególnych elementów. To sprawia, że mogą być wykorzystywane nie tylko jako hale magazynowe, ale także wiaty rolnicze do przechowywania sprzętu lub maszyn. Uniwersalność konstrukcji pozwala na dowolne zagospodarowanie przestrzeni, dzięki czemu hale znajdą zastosowanie jako:
- budynki inwentarskie,
- garaże na maszyny rolnicze,
- magazyny do przechowywania pasz i płodów rolnych,
- sortownie warzyw i owoców,
- budynki do przetwórstwa,
- chłodnie i mroźnie,
- zadaszone wiaty rolnicze.
W zależności od przeznaczenia, budynki mogą zostać wyposażone w dodatkowe wzmocnienia i elementy konstrukcyjne. Zaliczają się do nich specjalnie prefabrykowane profile, okładziny ścienne i dachowe oraz warstwy izolacyjne. Wykorzystanie hal stalowych stanowi więc doskonały sposób na modernizację gospodarstwa oraz rozbudowanie go o kolejne budynki przystosowane do wymagań współczesnego rolnictwa.
Hale stalowe rolnicze na miarę Twoich potrzeb
Rolnictwo to branża, która dynamicznie się rozwija. To wymusza wdrażanie innowacyjnych technologii, aby zwiększyć konkurencyjność Twojego gospodarstwa na rynku. Przestarzałe budynki murowane mają ograniczone możliwości modernizacji, czego nie da się powiedzieć o naszych konstrukcjach. Projektowane przez nas hale magazynowe dla rolnictwa uwzględniają indywidualne potrzeby, dlatego mogą zostać wyposażone w dodatkowe udogodnienia, takie jak:
- oświetlenie,
- instalację fotowoltaiczną,
- bramy przesuwne,
Wraz z rozwojem gospodarstwa, budynki mogą zostać rozbudowane o dodatkową przestrzeń, wiaty rolnicze lub segmenty. Dzięki temu będziesz mógł dopasować infrastrukturę do aktualnych wymagań branży i rozwijać swoją działalność.
Hale magazynowe dla rolnictwa – poznaj najważniejsze zalety
Konstrukcje stalowe cieszą się coraz większą popularnością i powoli wypierają obiekty murowane stawiane w tradycyjnym budownictwie. Ma na to wpływ nie tylko możliwość personalizacji budynków oraz dopasowania ich do zmieniających się potrzeb rynku. Hale magazynowe dla rolnictwa mają więcej zalet:
- szybki czas realizacji i montażu,
- niskie koszty budowy oraz późniejszej eksploatacji,
- trwała i stabilna konstrukcja,
- bezpieczeństwo przechowywanych maszyn rolniczych, zwierząt hodowlanych oraz plonów,
- elastyczne dopasowanie do indywidualnych potrzeb,
- możliwość rozbudowy.
Jeżeli uważasz, że nowoczesne hale stalowe rolnicze to rozwiązanie dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Nasz zespół ekspertów doradzi Ci, jak zmodernizować swoje gospodarstwo i tym samym zwiększyć jego konkurencyjność na rynku.